Eco Time от Индезит
Наскоро градинката пред централата на НДСВ на ул. Врабча се преобрази фантастично.
Белите камъчета са ми любими, изглеждат много европейски.
Дори пейките са пребоядисани. Преди бяха в жълто, защо ли?
Първоначално си помислих, че от НДСВ са се излъгали предизборно да лъснат малката градинка пред собствената си централа. Както навремето боядисаха пейките. В жълт цвят.
Загадката се разплита към края на градинката
От голямата мрежа разбрах, че Eco Time е обновление на стандартната гама уреди от Indesit.
Страхотно е, че маркетинг & реклама отделите имат някакъв заделен бюджет, та покрай рекламата ще се порадваме и ние на нормални градинки.
Преобразяването е само еднократен акт, а поддръжката – съвсем друго. Маса рекламни градинки са изпратени в небитието, та ще следим и тази тук.
ps.
Надявам се да не изчезнат белите камъчета. Малки островчета от бели камъчета, толкова париж.
Тази абдикация на общината да си върши работата е отвратителна.
Прелдагам Бойко да си татуира на челото името на някоя фирма, която тогава просто да върши работата на кмета. Полезно и удобно за всички.
Ами абдикация, не точно – просто данъците на имотите/откъдето би трябвало да дойдат парите/ и бюджета на общината са недостатъчни. Справка бюджетите на другите столици и градове към които се стремим.
А това, че в провинцията е по-чисто – да така е, просто там няма хора и няма кой да мърси и чупи толкова. Освен това много от апартаментите там са празни, но се плащат данъци и такси.
@mick – Номерът с бедната община вървеше през 90-те, не и днес. Точно пък София. Сега един общински имот да продадат на нормална (а не корупционна) цена и ще имат пари за градинките до края на света.
Проблемът е корупцията, нека сме честни.
Не е вярно, че трябва да се продават имоти и така да се чисти и поддържа София. 100% съм сигурен, че никъде не правят така по света или ако го правят е супер изключение.
Всъщност интересно ми е, няма ли такава дисциплина градоустройство и градоподдържане, която да се учи в ВИАС да речем? Където да се учи как се прави бюджет на град? Да речем поддръжката на една улица си иска пари, например 5-10% от цената на нова такава улица. Същото се отнася и за парк, градинка и т.н. И така лесно може да се сметне колко пари трябват за София – например 1000 км улици с тротоари, с канализация и други неща – тая година струват толкова. 5% са еди колко си. Значи толкова пари ни трябват за тая година иначе догодина ще ни трябват повече, щото улиците ще са са в по-лошо състояние. И т.н. и т.н.
Иначе вярно, че си има и корупция.
Mick, едно време имаше специалност ПГС – промишлено и гражданско строителство, мисля че след това въведоха специалност ССС – строителство на сгради и съоръжения, но нямам представа дали това се изучава.
Иначе съм абсолютно съгласен с теб – както има специалности фармация, медицина и сега модерните – здравен мениджмънт, така трябва да има и нещо подобно на това, което ти цитираш.